ul.Piotrkowska 182, 90-368 Łódź +48 506-640-444 kontakt@manhattanvet.pl

Marzec - miesiącem zdrowych zebów

15 luty 2020

Serdecznie zapraszamy naszych czworonożnych pacjentów w MARCU na
bezpłatny przegląd jamy ustnej.

W trakcie takiej wizyty ocenimy stan jamy ustnej: zbadamy zęby, dziąsła, sprawdzimy obecność płytki nazębnej i kamienia nazębnego oraz doradzimy co zrobić, by nasze psy i koty powitały wiosnę pięknym uśmiechem!

Pamiętajmy, że choroby zębów i przyzębia są jednymi z najczęściej występujących schorzeń. Dotyczą zwierząt w różnym wieku. Odpowiednia profilaktyka zapobiega groźnym w skutkach konsekwencjom, takim jak przewlekłe stany zapalne dziąseł i przyzębia.

Nasi przyjaciele nie mówią, ale bardzo często bywa tak, że mimo prawidłowego przyjmowania pokarmu, żyją w ciągłym bólu w wyniku m.in. obecnych ropni okołowierzchołkowych.

Choroby jamy ustnej mają także przełożenie na inne organy w organizmie, bardzo często w wyniku zakażenia przyzębia dochodzi do uszkodzenia nerek , zastawek serca a także ostrego i przewlekłego zapalenia płuc.

Przypominamy również, że w Przychodni Manhattan dysponujemy najlepszej klasy profesjonalnym unitem stomatologicznym i skalerem ultradźwiękowym, dzięki którym zabiegi stomatologiczne wykonywane sa na wysokim poziomie i zapewniają bezpieczeństwo naszych małym pacjentom.

Zapraszamy